Slzy bran
elektroakustická kompozice (2013), 8 kanálů, dur. 5'

Inspirace pro mou první vícekanálovou kompozici přišla na zájezdu Českého filharmonického sboru Brno do Lille a Stuttgartu v březnu 2013. Společně s mým spolubydlícím, skladatelem a varhaníkem Mikolášem Troupem jsme bydleli v Lille v hotelu Novotell (rue de l'Hopital Militaire, Lille). Neutěšený stav pantů dveří z předsíně do pokoje byl velmi inspirativní a vznikla tak dvě krátká videa, během nichž jsme zkoušeli různé možnosti hry na tento netradiční nástroj.
Doma v Praze se ukázalo v hodině Honzy Trojana, že by bylo možno tuto kompozici zpracovat do vícekanálu. Vznikla tak krátká fantazie poněkud noisového charakteru.

První prezentace kompozice se uskutečnila na elektroakustické instalaci v Gotické věži HAMU na festivalu Skrz na skrz ve dnech 31. května a 1. června 2013.

Za tuto kompozici jsem získal čestné uznání v kategorii česká skladba v mezinárodní soutěži Musica Nova 2013.
Kompozice byla uvedena 17. prosince 2013 v Maďarském institutu Praha (Kinosál, Rytířská 25-27, Praha 1) na koncertě vítězů letošní Musicy Novy 2013. Na koncertě též zazněly tyto kompozice: Felipe Otondo (Chile) Night Study 1, Stijn Govaere (Belgie) Far bollire piano per 8 minuti, Antonio Scarcia (Itálie) Ordinary Rehearsals, Robert Normandeau (Kanada) Baobabs, Elvira Garifzyanova (Rusko Aurora Borealis
David Ikard (USA) Ventus et Unda, Michal Rataj: Spatialis a na závěr má skladba.
Kompozice byla odvysílána v rámci Hudebního fóra na ČRo 3 Vltava a odevzdána do sítě EBU.

Zpět Zpět